nalco
ecolabseko

» NALCO

Geçen yüzyıl boyunca, firmamız su kimyasalları işine başladığı günden bugüne, kendisini sürekli olarak geliştirmiş, su kimyasalları ve proses kimyasallarında dünyada lider olarak çalışmalarına devam etmiştir.

Bu gelişim süresince, farklı logolara ve isimlere sahip olan firmamızı siz müşterilerimiz, yıllardır, kısaca NALCO olarak tanıdınız ve çağırdınız. Yine sizlerden aldığımız güven ve destek ile de en büyük amacımız, daha nice senelere Türk Sanayisi'ne yani sizlere hizmet etmeyi sürdürmektir.

Nalco dünyada 10.000 çalışanı ile 130 farklı ülkedeki 60.000'inüzerinde müşterisine su şartlandırma ve proses kimyasallarında çözümler sunmaktadır. Müşterilerimize sunduğumuz bu çözümlerle, onların toplam operasyonel maliyetlerinin azalmasını, yatırımlarının korunmasını, sistem verimliliklerinin artmasının, çevre, sağlık ve emniyet risklerinin miniminize olmasını sağlıyoruz.

Nalco olarak bizler elektronik, gıda otomotiv, aerospace, medium ve light üretim prosesleri, madencilik, kağıt kimya, petrol, çelik, elektrik üretimi, metal yüzey işlemleri, yönetim binaları, oteller, belediyelare ve üniversitelere hizmet veriyoruz.

Misyonumuz müsterilerimize deger yaratmaktır. Bu da müsterilerimize özel, yenilikçi, farklı çözümler sunarak, ticari, teknik ve çevresel açıdan faydalar katmaktır. 75 yıldan uzun bir süredir firmamız; benzersiz su sartlandırmave proses kimyasallarına sahiptir. Kendini isine adamıs uzman kadrosunun ilede sektörde tüm dünyaya öncülük etmektedir.

Teknik Servis

Bizim isimiz müsterilerimize özel çözümler sunmaktır. Bu çözümler genellikle fabrikalarımızdaki çalısma sahasında teknik uzmanlarımız tarafından saglanır. Teknik uzmanlarımız sizleri 3 ana konuda tavsiye ve yönlendirmede bulunur;

  1. Analitik destek
  2. Danışmanlık destegi
  3. Teknik saha destegi

Analitik Destek

Oldukça yüksek tecrübeye sahip teknik ekibimiz, yapacakları saha çalışması ile birlikte tavsiyelerde bulunurlar. ISO 9002 sertifikası altında çalışan labratuvarlarımız, sahip olduğu ileri teknoloji, en üst düzey analiz düzey cihazları ile gerek sizlerden gelen numuneleri gerekse araştırılması yüzey analizlerinin yapılması gereken ekipmanları analiz edebilir.

Firmamız Nalco 50 yılı geçen süredir sürekli olarak analitik servisini yenilemekte ve geliştirmektedir. Merkez labratuvarlarımızda 100'ün üzerinde analitik araştırma ve geliştirme personeli çalışmaktadır. Bunların yaklaşık %45'i akademik derecelere sahiptir.

Danışmanlık Desteği

Saha mühendislerimiz, endüstriyel teknik danışmanlarımız ve araştırma geliştirme gruplarımızın ortak çalışması neticesinde, müşterilerimiz için onların sistemlerine uygun, geniş çalışma aralıklarına programlar önermekteyiz. Örneğin proses optimizasyonları, sistem verimliliğini arttırma programları gibi. Yaklaşımımız hiçbir zaman sadece kimyasal tedariği olmamış, MOC dediğimiz Mechanical, Operational ve Chemical üçlü yaklaşımı ile sizlerle çözümler sunmak olmuştur.

Öncelikle sistemlerimizin platsurvey (akış diyagramları kullanılarak) leri çıkarılır ve gerekli auditler yapılır. Advance Recycle Technology programlarımız sayesinde tüm su sistemlerimizin kuyudan çıkıpta atık su olup, disharge olana kadar ki periyotta, operasyonel maliyetlerin düşürülmesi ve yatırımlarınızın korunması için gerekli tüm fizibilite çalışmaları gerçekleştirilir.

Kullandığımız software programlar ile de, sistemlerinizin sürekli çalışma raporları kaydedilir, ortalamaları alınarak çalışma performanslarınız incelenir.

Teknik Saha Desteği

Teknik Servis Desteği: Teknik saha servisimiz sayesinde, sizlere aynı zamanda, kimyasalların dozlanması, kontrolü için gerekli ekipmanların takılması, start up yapılması, kalibrasyon ve bakımlarının gerçekleştirilmesi de sağlanmaktadır. Ayrıca müşterilerimizin isteğine bağlı olarak on-site servis dediğimiz, fabrikanızda mobil labratuvarlarımız ile gelip analiz yapabilir, gerekli tavsiyeleri o an sizlere ulaştırabiliriz.

Müşteri Seminer ve Eğitimi: Sistemlerinizin daha performanslı verimli çalışabilmesi için Nalco eğitmenleri tarafından belirli zamanlarda veya müşterilerimizin isteğine bağlı olarak, çeşitli eğitim programları düzenlemekteyiz. Bu eğitimler sonucunda da sizlere katılım sertifikaları sunmaktayız.

NALCO Organizasyonu: 2006 senesinde 3,6 milyar ciro ile dünya lideri olan firmamız üç bölüm altında müşterilerine hizmet vermektedir; Endüstriyel ve Institutional Bölümü, Kağıt Kimyasalları Bölümü ve Enerji Servis Bölümü.

ENDÜSTRİYEL VE INSTITUTIONAL SERVİS (I&IS)

Firmamız bu bölümü dünyada en geniş kimyasal paletine ve servis ağına sahip organizasyondur. Oldukça geniş bir müşteri portföyü olan bu bölüm, institutional olarak oteller, yönetim binaları, hastaneler, üniversitelerle ilgilenirken, endüstriyel olarak da aerospace, kimya, ilaç, çelik, enerji, gıda, metalyüzey işlemleri gibi tesislere hizmet verir. Bu tesislerde su ile ilgili tüm destek ve çözüm programları firmamız tarafından hazırlanabilir.

Görüldüğü gibi enerji ağı içinde, madenden metal sektörüne, elektrik üretim santralinden otellere kadar her yerde Nalco uygulaması görmek mümkündür. Geniş bir kimyasal pörtföyüne sahip firmamız size tüm sistemleriniz için toplam bir teklif getirip, kimyasal giderlerinizi minimize etmeyi hedefler.

Firmamızda proses kimyasalları olarak; Maden Çıkarma ve İşleme Kimyasalları, Havuz Kimyasalları, Metal Yüzey İşlemleri, Membran Teknolojileri ve Koku Giderme Kimyasalları söylenebilir.

Kazan Suyu ve Soğutma Suyu Kimyasalları

Nalco şu şartlandırma işine ilk olarak kazan suyu şartlandırılmasıyla başlamıştır. Mevcut olan kazan koruma
kimyasallarımız ile amaçımız siz müşterilerimizin işletme maliyetlerini minimize etmek, yatırımlarınızı korumak ve minimum maliyetle çalışmanızı sağlamaktır. Soğutma suyu kimyasal paletimiz ile de sisteminizin durmasını önlemek ve dolayısıyla durmaktan kaynaklanan üretim kayıplarını engellemek ve operasyonel maliyetlerinizi minimumda tutarak, sistemlerinizi korumaktır.

Havuz Kimyasalları

Yüzme havuzlarının dezenfeksiyonu ve temizliği amacı ile üretilen ürünlerimiz, sizlerin ve çocuklarınızın sağlıklı bir biçimde yüzmelerini sağlar. Mevcut teknik uzman arkadaşlarımızın, belirli periyotlarda havuzun gerekli testlerini ve analizlerini yapar, sizleri yönlendirirler.

HAM SUYUN HAZIRLANMASI

Kullanma ve içme su rezervlerinin giderek azaldığı şu günlerde dünyada olduğu gibi ülkemizde de suyun önemini giderek artırmaktadır. Bu anlamda firmamız patentli ürünleri sayesinde siz müşterilerimize gerekli desteği sağlayarak, kullandığımız sudan tam anlamı ile maksimum düzeyde yararlanmamızı sağlar.

ULTRION teknolojimiz likid katyonik koagülantllardan oluşmakta olup, alüminyum sülfattan çok daha efektif çalışır. Hem de daha az kostik veya soda ilavesi gerektirir. Suyunuzun içindeki toplam katı miktarını azaltır ve bu sayede su arıtma sisteminizin verimliliğini arttırır. Geniş bir pH aralığında çalıştığı için pH set etme zorunluluğunu çoğu kez ortadan kaldırır ve aynı zamanda oluşan sludge miktarında ciddi ölçüde azalma sağlar.

Kazan suyu sistemlerinin, ön su hazırlama ünitelerinde kullanılan, ULTRION teknolojimiz su içindeki istenmeyen imprutelerin azalmasını sağlayarak, reçine, reverse osmos sistemlerinizin ömürlerinin uzamasını sağlar.

Bizim su ön hazırlama programlarımız sayesinde müşterilerimiz sistemlerine besledikleri sudaki organik ve inorganik kirlilikleri azaltarak sudaki oksijen ihtiyacını normale getirip, daha az sludge oluşumu ile çevre kirliliğinde azalmasında yardımcı olurlar.

ATIK SU ARITMA PROGRAMLARI

Nalco atık arıtma programları arıtma tesisinizin operasyonel maliyetlerini azaltır, çalışan ekipmanlarınızın verimliliğini optimize eder, bioengineering çözümler sağlayarak çalışan öperatörlerin efektivitelerini artırmamızı sağlar.
Çok yönlü kullanımı olan;

TRASAR Teknolojisi sayesinde gerçek anlamda monitoring yapmak mümkündür.
NALMET Teknolojisi sayesinde ağır metallerin sudan giderilmesi mümkündür.
BIO-MANAGE programı sayesinde benzersiz bir mikrobiyolojik kontrol yapmak ta mümkündür.
ULTIMER firmamızın sahip olduğu bir diğer teknoloji olup, United States Presidential Gren Chemistry
Chalenge Award ve Research and Development 100 ödüllerine sahip ürün grubumuzdur.

Su bazlı, stabil ve kullanıcı sağlığına tesiri minimize edilmiş ürünlerdir.

3D TRASAR

3D Trasar soğutma sisteminize takıldığı andan itibaren görevli bir saha mühendisi gibi tüm çalışma verilerini değerlendirerek sisteminizin operasyonel maliyetlerini minimumda tutmak ve maksimum verimlilikle çalışmanızı sağlamaktır. Online olarak sürekli sistem datalarını toplayıp, kontrol eder, sisteminiz çalışma parametrelerine uygun en yüksek aksiyon alır. Sahip olduğu en son teknoloji ürünü inhibitörler (PSO) sayesinde, su tüketimlerinizi minimize eder, kimyasal tüketimlerinizi azaltır ve daha çevreci bir şartlandırma sağlar.

Sahip olduğu yazılımlarla tüm datalar, sizlerin bilgisayarlarınızda depolanır ve sisteminizin çalışma verimlilik raporları çıkarılır. Gerektiğinde 3D Trasar sisteme müdahale ederek, gerekli aksiyonları alır, prosesinizi normal şartlara getirir ve sizleri haberdar eder. İsterseniz cep telefonunuza ya da dizüstü bilgisayarınıza mesaj gönderir. Özetle 3D Trasar soğutma sisteminizde stres management sağlayarak toplam operasyonel maliyetlerinizi minimize eder ve yatırımlarınızın ömrünü uzatır.

Maden ve Metal Endüstrisi

Nalco sahip olduğu teknolojiler sayesinde maden ve metal endüstrisinde de siz müşterilerimize operasyonel maliyetlerinizi azaltmak ve çalışma verimliliğinizi arttırmak amacı ile çözümler sunar.

EN/ACT (enviromental analysis and shemical treatment) programları sayesinde bir çok çevre kurallarına uygun operasyonlar geliştirir. Toz kontrolü, taş ve korozyon önleme, filtrasyon yardımcı malzemeleri, metal giderimi, çöktürme uygulamalarımızdan bazılarıdır.

FTG-Metal Yüzey İşlem Kimyasalları

Tüm metal sektörüne hizmet verebilecek kimyasal pörtföyüne sahip olan firmamızın bazı ürünleri; kesme sıvıları, lubrikantlar, sentetik ve semi sentetik soluble oil coolantlar, pretreatment kimyasalları, post-treatment ürünleri gibi sayılabilir.

Kağıt Kimyasalları

Nalco dünyada üç büyük kimyasalları üreticilerinden biridir. Geniş ürün paletimiz ile her tür kağıt üretiminde , fabrikamızın üretim maliyetlerini minimize ederek maksimum çalışma verimliliğini sağlamak amacımızder. Sahip olduğumuz Nalco'ya ait patentli ürünlerimiz (Core Shell, Ultra Hositek, Fiber Brite, Fiber Neo gibi) ve uzman personelimizin teknik servis desteği sayesinde üretim verimliliklerimizi arttırmak hedefimizdir.

Membran Teknolojisi Uygulamaları

Membran sistemleri, endüstrisi gelişmiş veya gelişmekte olan ülkelerde atık suların, endüstriyel atık suların, kent sularının artırılmasında kullanılan, verimli ve efektif bir yöntemdir. Sistem çalışırken başlıca problemlerden olan mikrobiyal kirlilik membranları tehdit eder. Non-oxodizing geniş spektrumlu biosidlerimiz sayesinde bu problemleri önlemek ve bir daha oluşmamasını sağlamak mümkündür.

Diğer ürünlerimiz membran temizlik kimyasalları ve antiscalantlardır. Ürün paletimiz içinde deniz suyunun arıtılmasında kullanılan ürünlerde mevcuttur. Tüm ürünlerimiz tavsiye edilmeden önce sizlerden alınan bilgiler doğrultusunda plant surveyler doldurulur. Tüm bilgiler Nalco product selection programına girilir. Ve otomatik olarak ürün seçimi sağlanır.

Koku Kimyasalları

Firmamız Nalco farklı tipteki kokularla Mücadele edebilmek için çeşitli teknolojiler geliştirmiştir. Koku nötralizasyonu, çökeltilmesi ve hidrojen sülfit kokusu giderimi. Odor Tech Teknolojimiz sayesinde amonyak, aminler, merkaptanlar, hidrojen sülfit, sülfür oksid kokuları gidermek mümkündür. Genel uygulamalarımız kamyon yıkamaları, HVAC ekipmanları, çöplükler, dolgu alanları, arıtma tesisler olarak tanımlanabilir.

Endüstriyel su ıslahı sektöründe hizmet veren firmamız yeni web sitemizde, sağladığı yüksek kalitedeki ürün ve hizmetlerini sizlere daha detaylı sunmaktadır.

Size sunduğumuz hizmetlerin kalitesini belgelerimizi sizlere sunarak kanıtlıyoruz.

» Lütfen tıklayın.

Firmamız ve ürünlerimiz hakkındaki güncel haber ve duyurulardan haberdar olmak için
e-bültenimize kayıt olabilirsiniz.