nalco
ecolabseko

» ECOLAB

25 yılı aşkın bir süredir Ecolab Türkiye'de güvenilir iş ortağınız olarak faaliyet göstermektedir. Yenilikçi çözümlerimiz ve servislerimiz konaklama sektöründen gıda güvenliğine, hastanelerden tekstil hijyenine varan geniş bir sektöre hizmet sunmaktadır. Ecolab yeryüzünü daha temiz, daha güvenli ve daha sağlıklı bir yer haline getirmek için tüm dünyada çalışmalarına devam etmektedir.

 

Açık Yüzey Hijyeni

Gıda üretim ortamı, hijyen için önemli bir zorluk teşkil eder. Kompleks çöpler oluşturan süreç ve ekipmanları kapsar. Üretimden sonra, üretime tekrar başlamadan önce ürün ekipmanının dış yüzeylerinin, ürün ortamının ve gıda ile temas halinde olan yüzeylerin temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi gerekir. Bu genellikle düşük basınçlı köpükleme ekipmanları ve uygun deterjan ve dezenfektanlar kullanılarak sağlanır.

Ancak, başarı ya da başarısızlık, eğitim ve dokümantasyonla desteklenen etkin bir hijyen sürecinde bir arada çalışan özel olarak formüle edilmiş ürünlerin ve doğru uygulama ekipmanının doğru bir şekilde kullanımına bağlıdır.

Ecolab'in bu alanda öncü bir kuruluş olmasını sağlayan tam da bu kombinasyondur. Eşgüdümlü yaklaşımımız Hijyen Boşluğu Belirleme, Personel Hijyen ve Erişim Kontrolü, yenilikçi Açık Yüzey Hijyeni ekipmanı ve kimyası, Hijyen İzleme ve Kontrol ürünleri ve bir tesis içerisinde veya tüm şirket içerisindeki tüm hijyen müdahalelerini izleyen ve raporlayan Hijyen Yönetim Sistemini kapsamaktadır; bu kombinasyon en yüksek Hijyen standartlarını ve üretim etkinliğini sağlamayı güvence altına almaktadır.

Bant Kaydırıcı

Modern bir tesiste işletme verimliliği hayati derecede önemlidir. Toplam işletme verimliliği, her bir üretim hattının minimum kesintiyle maksimum hızda çalışmasına bağlıdır. Bir hattın başarısını veya başarısızlığını belirleyen faktörler, kullanılan kaydırıcının kalitesi ve özellikleridir. Uygun kaydırıcı seçmede göz önünde bulundurulması gereken bir çok değişken vardır, örneğin ambalajlama malzemeleri ve büyüklük, zincirleme üretim malzemeleri ve ambalajlanan ürünün türü gibi.

Ecolab, ıslak ve kuru bant kaydırıcılar için çok sayıda sabun ve sentetik bazlı ürünler sunmaktadır.

Çözümlerimiz, çeşitlendirmeyi dikkate alarak endüstrinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır ve bu çözümler yenilikçi izleme ve dozajlama sistemlerini kapsamaktadır. Bir çözüm ortağı olarak, Ecolab bant kaydırıcı sistemleri için yeni ve yenilikçi çözümler geliştirmek amacıyla dünyanın önde gelen ekipman üreticileriyle sürekli ortaklıklar kurmaktadır.

CIP

Bazı ekipmanlar sadece yerinde temizlenebilir, bunu bir tarafa bırakamazsınız, ama işlemler düzenli temizlik ve besin güvenliği gerektirir. Belki de sektörde en çok yerleşmiş otomatik temizleme işlemlerinden biri olan ve CIP işlemleri adı verilen işlemler, bu nedenle Gıda ve İçecek Tesislerinde toplam hijyen sisteminin temel bir parçasıdır. Ancak, artan Su ve Enerji maliyetleri ve daha fazla emek isteyen üretim programları bu prosedürlerin etkinliğine yeniden göz atmamızı gerekli kıldı. Her geçen gün çok daha fazla müşteri, tesisin verimliliğini en üst düzeye çıkarırken tüketimi azaltan ve aksama süresini en aza indiren yaklaşımlar talep etmekte.

Ecolab'ın bu alandaki uzmanlığı rakipsizdir. Yeni uzmanlık programlarımız gelişmiş CIP işlemlerini sürdürmemize yardımcı olmak amacıyla CIP Diyagnostik ile birinci sınıf optimizasyon araçlarını birleştiriyor. Yeni ve geliştirilmiş kimyasal yaklaşımlar, geleneksel deterjanlara kıyasla elle tutulur artılar sunuyor ve çoğu durumda çok daha az enerjiyle daha kısa bir sürede daha yüksek standartta bir temizlik sağlıyor.

Dolum Hijyeni

Günümüz tüketicisi ve markaya dayalı içecek pazarı kalite ve lezzet açısından yüksek düzeyli bir tutarlık, raf ömrünün uzatılması ve albenili bir şekilde paketlenmiş ve ücretlendirilmiş ürünler gibi taleplerde bulunuyor.

Üreticilerin farklı olmak ve pazar payını büyütmek için çeşitlilik sağlamaları bir zorunluluk. Bu hayli rekabetçi ortam hataya pay bırakmıyor. Doldurma işlemi sırasında yaşanacak en küçük hijyen hatası bile markanın itibarını ve ürünün güvenliğini tehlikeye düşürebilmekte. Ecolab'in bu alandaki uzun vadeli uzmanlığı bu riski minimuma indirmeye yardımcı olmaktadır. Mikrobiyal enfeksiyonlar önlenmek isteniyorsa doldurucunun ve kapatma makinesinin temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi şarttır. Dolum işlemini çok ciddiye alıyor ve otomatik, yarı otomatik veya manuel sistemlerle ihtiyaçlarınıza uygun olarak geliştirilmiş çözümlerle sizi destekliyoruz Ecolab aynı zamanda Su ve Enerji Yönetimi, Kimyasal Kullanım ve Depolama ve Atık Su İşleme gibi işletme giderleri sorunlarına yönelik özel çözümler de tasarlamaktadır.

Gıda İşleme

Gıda maddesi işleme, etlerin ilk işlenmesinden, daha karmaşık olan ve daha fazla ilgi gerektiren tüketime hazır yemeklere ve kısmen hazırlanmış yemeklere kadar uzanan farklı bir sektördür. Gıda piyasası çok daha yerel bir piyasa olup, sadece yerel lezzetleri ve spesiyaliteleri değil aynı zamanda etnik çeşitliliği, özgün ürünleri ve raf ömrü zorluklarını yansıtır. Ürün geliştirme hızlı ve bazen kısa ömürlüdür, bu da bir takım yeni sunum ve üretim karmaşıklığına neden olur. Yeni hatlar, daha hızlı ve esnek üretim yöntemleri daha etkili tedarik zinciri etkileşimi ve titizlik isteyen yönetmelikler, işletmecilerin kalite ve güvence prosedürleri açısından büyük bir zorluk teşkil etmektedirler. Bu farklı işlemlerin genişliği son derece zorlu olan ve
uyulması zorunlu güvenlik standartları ve tüzük prosedürleri gerektiren potansiyel bir riski gizlemektedir. Tüm gıda üreticilerinin yasal olarak yiyecekleri gerekli kalite ve güvence ile üretme sorumluluğu vardır. Bu nedenle her bir aşamada yönetim ve kontrol gıda güvenliğine katkıda bulunan tüm faktörlerin tutarlı ve etkin bir şekilde işlediğinden emin olmak açısından son derece önemlidir.

Bu karmaşıklık ve çeşitlilik düzeyi Ecolab gibi uzman ve güvenilir bir hijyen ortağı gerektirmektedir. Bu sorumluluğu Ecolab olarak üzerimize aldık ve üretim bölgesi neresi olursa olsun tutarlı bir Gıda Güvenliği sunan programlar ve hizmetler geliştirdik. Bir çalışanın tesise girdiği andan taşıma suyu hijyenine kadar dahili ve yasal kalite ve güvenlik standartlarına uyumluluğu kolaylaştırıyor.

 • Çevresel ve kişisel hijyen prosedürleri
 • Tüm hijyen müdahalelerini kapsayan yönetim araçları
 • Değişen koşulları karşılayacak sürekli bir yenilik düzeyi sağlıyoruz

Süt Ürünleri Üretimi

Süt ürünleri imalatçıları farklı hijyen ihtiyaçlarına ve UHT sütten probiyotik yoğurt esaslı içeceklere kadar (karışık ürünler, dondurma, tatlılar, peynir) bir çok zorlukla üretim yapmaktadırlar. Bu alandaki işlemler önemli miktarda yardımcı servis gerektirir, dolayısıyla maliyet kontrolü ve optimizasyonu son derece önemlidir.

Ecolab'in çözümleri, süt ürünleri endüstrisinin spesifik ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan ürün ve sistemlerle birleştirilmiş gelişmiş bilgisayarlı dağıtma ekipmanları kullanan tüm makineleri, etkin bir şekilde temizlemenize ve sterilize etmenize yardımcı olmaktadır.

Ecolab aynı zamanda Su ve Enerji Yönetimi, Kimyasal Kullanım ve Depolama ve Atık Şu İşleme gibi kritik konulara yönelik sipariş usulü çözümler de tasarlıyor. Müşterilerimiz şunlardan yararlanıyor:

 • Mevcut en kapsamlı temizleme ve dezenfeksiyon ürünleri
 • Pazarda benzeri olmayan bir uzman servis gücü
 • Yenilikçi ve değer yaratmayı esas alan çözümler
 • Özel Yönetimsel ve Yönetsel sistemler

İçecek Üretimi ve Biracılık

Tamamen küresel bir Pazar olan içecek sektörü uluslararası arenada tanınmış, değerli markalara sahip büyük, çok uluslu şirketlerin egemenliğindedir. Bu bira sektörü için de büyük ölçüde geçerli olsa da, yerel markaların çoğunluğu sektörün konsolidasyonuna rağmen sektörde kalmayı başarmıştır, ve kendi ulusal pazarlarında büyüyen başarının tadını çıkarmaktadırlar.

Ulusal veya uluslararası olsun bu markalar bu şirketlerin gerçek değerini yansıtmakta, ve nerede üretilirse üretilsin ürünlerinin en iyi kalitede olmasını sağlamak için arayışlarına devam etmektedirler. Bu süreklilik ve kalite düzeyi sadece ürünlerin üretildiği yerlerde mevcut ve sonuç üreten sürekli programlar sağlayacak uzmanlığa sahip birinci sınıf ortaklarla gerçekleştirilebilir. İşte tam da bu yüzden Ecolab dünyanın en büyük İçecek Üreticileri ve Bira İşletmelerinin bir numaralı ortağıdır.

Programlarımız şunları kapsamaktadır:

 • Teşhis ve Optimizasyon dahil birinci sınıf CIP sistemleri
 • Aseptik ve aseptik olmayan hatlar için otomatik/yarı-otomatik dolum hijyeni
 • Geniş kapsamlı ıslak ve kuru bant kaydırıcılar
 • Özelleştirilmiş tank temizleme programları, kasa, fıçı ve kalıp hijyen çözümleri ve tamamlayıcı uygulamalar

Endüstriyel su ıslahı sektöründe hizmet veren firmamız yeni web sitemizde, sağladığı yüksek kalitedeki ürün ve hizmetlerini sizlere daha detaylı sunmaktadır.

Size sunduğumuz hizmetlerin kalitesini belgelerimizi sizlere sunarak kanıtlıyoruz.

» Lütfen tıklayın.

Firmamız ve ürünlerimiz hakkındaki güncel haber ve duyurulardan haberdar olmak için
e-bültenimize kayıt olabilirsiniz.